KLIMATIZÁCIA

Klimatizácia v aute je príjemný doplnok počas horúčav. Dnes je už bežný štandard vo všetkych kategóriach vozidiel. Autoklima tak ako ju voláme bežne Dokáže byť užitočným pomocníkom počas celého ročného obdobia. Najviac začneme využívať väčšinou počas letných mesiacov keď ju znova zapneme a čakáme na príjemné chladenie …. a nič. 3 zistíme že klimatizácia vyžaduje pravidelnú údržbu aby bolo dobre kondícii a poskytovala nám príjemné prostredie Počas cestovania.

SERVIS KLIMATIZÁCIE

Medzi hlavne súčasti klimatizácie sú – kompresor klimatizácie chladič klimatizácie Výparník vysúšač chladivo (plyn) a ventilačná sústava. Najčastejšou príčinou nefunkčnosti systému je väčšinou postupne únik chladiva alebo zavada kompresora ( Remenica, zadretie zle vykonaní servis ) do údržby klimatizácie tiež bezpodmienečne patrí dezinfekcia celé vnútorného systému rozvodu vzduchu v kabíne vozidla a výmena peloveho filtra.

PLNENIE KLIMATIZÁCIE

Klimatizácia je uzatvorený vákuový systém naplnený chladivom ktoré pri úniku zaťažuje životné prostredie.klimatizáciu v aute výrobcovia odporúčajú podrobiť revízii aspoň raz za 3 roky. pri tomto úkone sa zo systému odsaje stare chladivo, vykoná sa kontrola tesnosti Prípadné pretesnenie spojov a nakoniec naplnenie chladiaceho systému nový chladivom a mazivom pre kompresor. správna a pravidelná udrzba klimatizácie zabezpečí jej dlhodobú spoľahlivosť a väčšiu účinnosť čo bude mať vplyv aj na výslednú spotrebu vášho auta